Ve středu 9. září dopoledne proběhlo v jídelně Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem z důvodů pandemických opatření opožděné slavnostní předávání certifikátů „Školy Slunce“ za rok 2019/2020. Tento projekt běží v MSSS Boskovice již desátým rokem a nabízí klientům řadu akcí, které jim umožňují aktivně, zájmově a smysluplně trávit volný čas. Hostem akce byl Mgr. Aleš Pavelka, jako jeden z aktivních přednášejících a dlouholetých dobrovolníků. U zrodu projektu stál již před deseti lety také současný starosta Boskovic Ing. Jaroslav Dohnálek, který se zúčastnil i letošního slavnostního vyhodnocení a předal absolventům uplynulého ročníku certifikáty včetně osobní gratulace.

Při této příležitosti promluvil rovněž o současné epidemiologické situaci a opatřeních, která ji provází a ocenil i náročnou práci zaměstnanců v sociálních službách. Nechyběla ani optimistická slova povzbuzení, humor a hlavně přání spokojenosti a zdraví do dalších dnů. Součástí programu byla vzpomínková prezentace fotografií z akcí uplynulého ročníku, aby zejména klientům připomněla, kolik toho za školní rok v rámci „Školy Slunce“ zažili a zvládli.

About Author