Ve dnech 5. až 11. října 2020 se konal již XII. Týden sociálních služeb. Součástí tohoto týdne bývá i celostátní Den otevřených dveří, kdy může široká veřejnost nahlédnout do sociálních zařízení a seznámit se tak blíže s jeho prostředím, provozem i klienty. Současná situace však toto v souvislosti s onemocněním Covid -19 neumožňovala. Pojďme alespoň pomocí fotografií nahlédnout, jak Týden v sociálních službách probíhal u nás v Domově pro seniory a Domově se zvláštním režimem.

V pondělí 5. října probíhalo na jednotlivých odděleních trénování paměti. Aktivizační pracovnice se věnovaly klientům po menších skupinkách nebo individuálně na pokojích.

V úterý 6. října se všichni těšili na Hry seniorů v námořnickém stylu, které měly letos komornější atmosféru a probíhaly pouze na kulturních místnostech. Pro klienty bylo připraveno povídání o životě námořníků, námořnický kvíz, procvičení jemné motoriky a nechyběla ani symbolika pro uvíznutí na pustém ostrově „vzkaz v lahvi“, který popluje, až tam kam ho voda donese. Uvidíme, zda se ozve nějaký nálezce😊

Ve středu 7. října se klienti, především účastníci Kuželkoligy 2020, mohli sejít na kulturních místnostech při příležitosti vyhlášení jejích výsledků. Kuželkoliga probíhala celé léto a klienti díky ní trávili čas aktivně na zahradě. Komu se tedy vedlo nejlépe? Prvenství obhájilo oddělení Přízemí, na druhém místě bylo oddělení Poschodí a na třetím Domov se zvláštním režimem. Cenu útěchy obdrželo oddělení Podkroví. Ceny a gratulaci předala společně s aktivizačními a sociální pracovnicí vedoucí úseku přímé obslužné péče Mgr. Leona Krejčířová.

Ve čtvrtek 8. října nám svítilo sluníčko, hurá na zahradu.

V pátek 9. října se konalo barevné podzimní tvoření.

About Author